BITCOIN STRZELA DO $10,800: OTO CO ANALITYCY UWAŻAJŠ ZA NASTĘPNE

  • Bitcoin wyzdrowiał po silnym spadku na początku tego tygodnia.
  • Po spadku poniżej 10.200 dolarów nieco ponad dzień temu, krypto waluta powróciła do poziomu powyżej 10.500 dolarów.
  • Obecnie moneta sprzedaje się po 10.800 dolarów, po tym jak kilka godzin temu doszło do silnego rajdu.
  • Moneta wzrosła o około 5% w ciągu ostatnich 24 godzin, wzrastając w miarę jak rajd dolarowy zaczyna się zmniejszać.
  • Niektóre pin rajd na trwającym wygaśnięciu w kontrakty terminowe i rynki opcji, które są prawdopodobnie powodując przedsiębiorców do otwierania i zamykania pozycji.
  • Niezależnie od przypadku, analitycy starają się określić, co będzie dalej dla Bitcoin.

MOVE LIKWIDUJE MILIONY W POZYCJACH BITCOIN

Ostatnie posunięcie Bitcoin Bank do góry nogami zaowocowało milionami dolarów likwidacji na rynku kontraktów terminowych na BTC.

Według Skew.com, około 12-15 milionów dolarów zostało zlikwidowanych w ciągu ostatnich 24 godzin z powodu wyższego ruchu. Są to statystyki tylko dla rynku kontraktów terminowych na Bitcoin BitMEX. Sugeruje to, że prawdopodobnie były dziesiątki milionów więcej zlikwidowanych na innych platformach kontraktów terminowych i z innymi kryptokurwalutami, takimi jak Ethereum.

Dane z ByBt sugerują, że pompa nie doprowadziła do nadmiernego uśredniania po żadnej ze stron rynków kontraktów terminowych.

Wszystkie wiodące rynki kontraktów terminowych Bitcoin, w tym BitMEX, OKEx, Huobi i ByBit, wszystkie mają obecnie neutralne stopy finansowania. Sugeruje to, że cena w przyszłości obraca się wokół ceny spot, co jeszcze bardziej utwierdza w przekonaniu, że żadna ze stron nie jest uśredniana.

Oznacza to, że Bitcoin może nadal poruszać się wyżej w sposób zrównoważony, tak długo jak ruch ten jest w dużej mierze napędzany punktowo.

BYCZY JAK BTC ODZYSKUJE KLUCZOWE POZIOMY

Analitycy twierdzą, że ostatnie posunięcie wyżej było byczym wybuchem, w przeciwieństwie do niedźwiedziego retestu oporu.

Jeden z analityków podzielił się poniższym wykresem, wskazując na to, że ostatni rajd może przechylić Bitcoin nad kluczowym poziomem trendu o około 10 550 dolarów. Bitcoin powracający do tego poziomu na co dzień może sugerować, że dominujący trend jest byczy.

Wykres pokazuje, że krypto waluta znajdowała się na tym dokładnym poziomie dwa razy w ciągu ostatniego roku, co sugeruje, że jest to punkt, na który należy uważać.

Bitcoin jest zagruntowany, aby przywrócić ten poziom, ponieważ w momencie pisania tego artykułu, na godzinę przed codziennym zamknięciem, kryptokur waluta siedzi prawie 300 dolarów powyżej tego wsparcia.